Specjalizuje się w polskim i europejskim prawie regulacji sektorów infrastrukturalnych, w szczególności prawa energetycznego i prawa transportu kolejowego, a także w prawie ochrony konkurencji i prawie pomocy publicznej.
Michał doradza klientom przy wyborze optymalnego modelu realizacji inwestycji, uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym koncesji i pozwoleń środowiskowych, kwestiach przyłączania do sieci, uczestnictwa w systemach wsparcia OZE i kogeneracji, uczestnictwa w rynku mocy, stosowania i interpretacji instrukcji ruchu i eksploatacji sieci, oraz realizacji obowiązków regulacyjnych wynikających z sektorowych przepisów prawnych. Ponadto doradza w sprawach związanych z uzyskiwaniem pomocy publicznej oraz stosowaniem prawa antymonopolowego, w tym notyfikacji zamiaru koncentracji przedsiębiorców, kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy też kontroli subsydiów zagranicznych.
W latach 2011-2024 Michał pracował w jednej z wiodących polskich kancelarii prawnych, gdzie jako partner kierował praktyką w obszarze prawa konkurencji i antymonopolowego oraz uczestniczył w pracach praktyki energetyka, surowce naturalne i przemysł chemiczny. Od 1999 roku pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Publicznego Prawa Gospodarczego.